Вземете грижи с метровата мрежа на Лондон
Лондонското метро разполага с 11 цветно кодирани линии. Може да изглежда объркващо, когато за пръв път се опитвате да намерите пътя си около града на тръбата, но с практика, това може да бъде доста ясно. Вземете безплатна карта с тръби на всяка станция или офис за информация за посетителите.
Тръбата работи от приблизително 5 ч. До 12.30 ч. На повечето линии (от 7.30 ч. До 10.30 ч. В неделя). Услугите са чести, особено в централен Лондон.
Повечето забележителности са на пешеходно разстояние от метростанция. Влаковете могат да бъдат заети през пиковите часове и посетителите смятат, че е по-лесно и по-евтино да пътуват след 9:30 ч. От понеделник до петък.
Мрежата е разделена на девет зони, като зона 1 е централната зона.
Имайте предвид, че тъй като транспортната система е стара, тя се нуждае от поддръжка и това означава, че можете да се сблъскате с чести Уикенд Инженеринг .
Закупуване на билети
Инвестирайте в Visitor Oyster Card, ако планирате да пътувате с тръба, автобус, трамвай, DLR, London Overground, TFL Rail или River Bus. Тарифите са по-евтини от закупуването на хартиени билети и са ограничени ежедневно, за да можете да пътувате толкова пъти, колкото искате, за един ден за максимална такса от £ 6,60 (в сравнение с хартия Travelcard с цена 12,30 паунда). Можете също така да се възползвате от отстъпки и специални оферти в целия град. Картите могат да бъдат закупени и доставени в дома ви преди пътуване до Лондон.
Ето списък на тръбопроводите в Лондон с удобен наръчник за ключовите спирки на всеки маршрут:
- Bakerloo Line (Браун)
От: Хароу и Уейлдстоун
ДО: Слон и замък
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Edgware Road
- Оксфорд цирк
- Пикадили Съркъс
- Ватерло
- Централна линия (червена)
От: Хилиндън
ДО: Epping
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Шепърд Буш
- Портата на Нотинг Хил
- Мраморна арка
- Оксфорд цирк
- Тотнъм Корт Роуд
- Кръгла линия (жълта)
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Падингтън
- Бейкър Стрийт
- Улица Ливърпул
- Кулата Хил
- насип
- Виктория
- Портата на Нотинг Хил
- Hammersmith (край на разширението)
- Областна линия (зелена)
ОТ:- Елинг Бродуей
- Richmond
- Уимбълдън
- Ъпминстър
- Edgware Road
- Падингтън
- Портата на Нотинг Хил
- Hammersmith & City Line (розово)
ОТ: Хамърсмит
Да: лай
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Падингтън
- Кралския кръст Св. Панкрас
- Улица Ливърпул
- Юбилейна линия (сребро)
ОТ: Станмор
ДО: Стратфорд
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- английският парламент
- Ватерло
- лондонския мост
- Метрополитен линия (лилава)
ОТ:- Amersham
- Чесхам
- Уотфорд
- Смъртоносно
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Кралския кръст Св. Панкрас
- Улица Ливърпул
- Северна линия (черна)
ОТ:- Високо Барнет
- Мил Хил Изток
- Еджуеър
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Камдън Таун
- Юстън
- Кингс Крос Св. Панкрас
- лондонския мост
- Тотнъм Корт Роуд
- Ватерло
- Пикадили линия (тъмно синьо)
ОТ:- Heathrow
- Ъксбридж
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Найтсбридж
- Пикадили Съркъс
- Лестър скуеър
- Кралския кръст Св. Панкрас
- Victoria Line (светло синьо)
От: Walthamstow Central
До: Брикстън
ПОЛЕЗНИ СПИРАНЕ:- Кралския кръст Св. Панкрас
- Оксфорд цирк
- Виктория
- Waterloo & City Line (бледо синьо)
От: Ватерло
ДО: банка
(Няма други спирки.)